Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tisková zpráva 2013

21. 1. 2014
Wolfurt, 28. listopadu 2013
 
Doppelmayr s rekordním obratem.
Znovu potvrdil pozici lídra na světovém trhu.
 
Doppelmayr, světový lídr ve výstavbě lanových drah, opět navýšil obrat. V hospodářském roce 2012/2013 zvýšila skupina Doppelmayr roční obrat na 795 milionů eur - ve srovnání s předchozím rokem je to nárůst o 27 procent. Roční zisk činí 76 milionů eur. Nové trhy, nové výzvy a nové projekty zvládl Doppelmayr působivě a upevnil tím svou pozici v mezinárodní konkurenci. Také v tomto roce byly v technice lanových drah nastaveny nové milníky.

tiskzprava2013_001.jpg


Silný partner pro zimní turismus
Nejdůležitějším trhem společnosti Doppelmayr je - stejně jako dřív - cestovní ruch na horách, zvláště pak zimní turismus. Tím zůstane také v budoucnosti. Dokládá to například velký projekt při příležitosti olympijských her v Soči 2014. Společnost Doppelmayr vybudovala ve třech olympijských lyžařských střediscích Laura/Psekhako, Rosa Khutor a Alpika Service 35 lanových drah, které již byly uvedeny do provozu, a další budou ještě následovat. Pro výstavbu a rozvoj turistické infrastruktury v regionu Soči - Krasná Poljana byly použity lanové dráhy nejrůznějších typů, mezi nimi také nejrychlejší a nejdelší trojlanový systém světa a lanová dráha pro transport aut. Některé z projektů v Soči nebyly k datu účetní závěrky plně vyúčtovány; jejich dopad se tak projeví v příštím hospodářském období.

tiskzprava2013_002.jpg

Také v Alpách vytvořil Doppelmayr nové rekordy: Wildspitzbahn s neobyčejnou architekturou stanic leží v nadmořské výšce 3429 m a je tak nejvýše položenou kabinovou lanovkou v Rakousku. Na energetickou efektivnost sází Golm. Hüttenkopfbahn je první lanovkou, která pokrývá cca 30 % vlastní spotřeby energie díky fotovoltaickým článkům, umístěným v konstrukci zastřešení stanic.
Vývoj a optimalizace energetické a materiálové efektivnosti také ve vlastní výrobě je a vždy byla pro společnost důležitým úkolem. Nejnověji to dokazuje certifikace ISO 14001 pro životní prostředí, kterou společnost Doppelmayr úspěšně získala v březnu 2013.
 
Novinky a zajímavosti z celého světa
Letní turismus je další oblastí, ve které Doppelmayr v uplynulém roce představil světovou novinku: lanovou dráhu Cabrio, vedoucí na Stanserhorn u Lucernského jezera ve Švýcarsku. 

tiskzprava2013_004.jpg

Dalším vrcholem v uplynulém hospodářském období byla 10-MGD Emirates Air Line, která šla do provozu při příležitosti olympijských her v Londýně v roce 2012. Kabinová lanovka vedoucí přes Temži je první městskou lanovkou ve Velké Británii a je začleněna do městské dopravní sítě.
Také na ostatních kontinentech jsou městské lanové dráhy stále oblíbenější. Například v jižní Americe Doppelmayr realizuje některé stavby, které přinášejí obyvatelstvu mnoho výhod. San Agustin v Caracasu a nyní velký projekt v La Paz jsou stěžejními projekty, které nejen výrazně posílí infrastrukturu, ale také pomáhají zvýšit kvalitu života v těchto městech.
 
Nejvyšší výkon pro úspěšnou budoucnost
Zaměstnanci společnosti Doppelmayr pracují s úsilím a ambicemi dosáhnout v úzké spolupráci se zákazníkem společného cíle.  K posílení týmu Doppelmayr byli rovněž v uplynulém roce zaměstnáni noví spolupracovníci. Počet zaměstnanců na celém světě tak stoupnul z 2297 na 2378. Velmi potěšitelný je také velký zájem mladých lidí o kariéru ve společnosti Doppelmayr. V září zahájilo studium 24 nových učňů. Zároveň ve Wolfurtu nyní absolvovalo studium dalších 85 specialistů, z toho 5 dívek.

tiskzprava2013_003.jpg

I přes nejisté ekonomické podmínky očekává společnost Doppelmayr pro hospodářský rok 2013/2014 stabilní vývoj tržeb a uspokojivý provozní výsledek hospodaření. Po celém světě vnímá Doppelmayr důvěru zákazníků v naši výkonnost jako závazek, výzvu a motivaci k tomu, aby nadále vyvíjel tržně orientované technické inovace, nabízel špičkové přepravní výkony a – jednoduše řečeno - stavěl tak ty nejlepší lanové dráhy na světě.
 
  2012/13 (1.4. – 31.3.) 2011/12 (1.4. – 31.3.)
Obrat 795 mil. euro 628 mil. euro
Počet zaměstnanců ve světě 
z toho v Rakousku
2378
1204
2297
1161
Představenstvo
Doppelmayr Holding AG
Ing. Michael Doppelmayr
Hanno Ulmer