Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tisková zpráva

23. 11. 2012

Wolfurt, 21. listopadu 2012

Doppelmayr má 120 let
Jasné číslo 1 na světovém trhu lanových drah

Společnost Doppelmayr je od svých počátků velmi inovativní: již před 120 lety vyráběl zakladatel firmy, Konrad Doppelmayr, moderní a spolehlivé stroje. Tato tradice pokračuje bez přerušení. Dnes je Doppelmayr technologickým a světovým lídrem v oboru lanových drah.
Top pozici firmy Doppelmayr odráží rovněž hospodářský výsledek roku 2011/12: obrat se zvýšil o 10 milionů na 628 milionů EUR. Počet zaměstnanců na celém světě vzrostl o 3,7 %  na 2297 (v Rakousku o 6,5 % na 1161).

tisk_003.jpg

Většinu obratu tvoří lanové dráhy pro regiony zimních sportů. Současně se přitom stále dynamičtěji rozvíjí trh městských lanových drah; Doppelmayr dokončil ve sledovaném období řadu městských lanovek v Jižní Americe a Evropě, další jsou ve výstavbě nebo se plánují.
Doppelmayr čelí výzvám na světových trzích zákaznicky orientovanými inovacemi produktů stejně jako neustálým zdokonalováním výrobních postupů a použitých materiálů na nejnovější úroveň techniky.  Tímto způsobem se daří budovat postavení technologického a inovačního lídra jak v oblasti turistických a městských lanových drah, tak v oblasti lanovek materiálových, což tvoří pevný základ pro udržitelný obchodní úspěch.
Doppelmayr je na nejlepší cestě k tomu, aby i v následujících letech úspěšně fungoval. Vedení podniku očekává v hospodářském roce 2012/13 dobrý hospodářský výsledek s nárůstem obratu.
 
 
2011/12 (1.4. – 31.3.)
2010/11 (1.4. – 31.3.)
Obrat
628 mil. EUR
618 mil. EUR
Zaměstnanci celosvětově,
z toho v Rakousku
 
2297
1161
2214
1090
Doppelmayr Holding AG představenstvo
Michael Doppelmayr
Hanno Ulmer
 

Obchodní a technologický lídr

Doppelmayr je dnes číslem jedna na světovém trhu lanových drah díky dlouhodobé, prozíravé firemní politice, která je zaměřena na trvale udržitelné hodnoty již po více než čtyři generace podnikatelů.
Začátek úspěšné historie Doppelmayr jako inovativní strojírenské firmy se datuje v roce 1892. První lanové dopravní zařízení bylo stejně významnou událostí; pro jedno z dnes nejúspěšnějších a nejznámějších lyžařských středisek světa - Zürs am Arlberg  - byl v roce 1937 postaven první lyžařský vlek Doppelmayr.
Rozhodující impuls přišel se vstupem společnosti Doppelmayr do techniky odpojitelných lanových drah na začátku sedmdesátých let, a to stavbou první kabinové lanovky v Mellau, Bregenzerwald. Po ní následovalo mnoho inovací a excelentních staveb lanových drah, jako například stavba kabinové lanovky s nejdelšími lanovými poli a nejvýše položenou horní stanicí (ve východním masivu Himálaje), největší 3S lanová dráha na světě (Kanada), sedačkové lanovky pro děti, první kyvadlová lanovka Cabrio (Švýcarsko), atd.

tisk_002.jpg

Díky trvalému zlepšování co do výkonu, provozní bezpečnosti a komfortu, se daří využívat nejen pozemní, ale i visuté kabinové lanové dráhy jako spolehlivý městský dopravní prostředek, kde nemůže dojít k dopravní zácpě. K tomu také přispívá integrovaný evakuační koncept: tento Doppelmayrem vyvinutý systém zaručuje, že i v málo pravděpodobném případě poruchy se vůz dostane do stanice, aniž by cestující museli být klasickým způsobem evakuováni. Městské kabinové lanovky jsou v provozu v řadě velkoměst. Naposled způsobila senzaci kabinová lanovka 10-MGD Emirate Air Lines, která byla začleněna do sítě veřejné dopravy v Londýně krátce před olympijskými hrami 2012.

tisk_001.jpg

Také v oblasti materiálových lanových drah je Doppelmayr průkopníkem: pro průmysl a horské stavby je vyráběn systém dráhy RopeCon, který spojuje přednosti lanových drah a pásových dopravníků. Systémy tohoto typu jsou v trvalém provozu na všech kontinentech. Jednou z nepozoruhodnějších staveb je materiálová lanová dráha pro přepravu těžkých nákladů v Linth-Limmern (Švýcarsko). Je to největší kyvadlová lanovka na světě, dokáže přepravit až čtyřicetitunový náklad a je používána při stavbě akumulační vodní elektrárny ve vysokohorských podmínkách.
Doppelmayr má všechny známé systémy lanových dopravních zařízení od lyžařského vleku až po nejtěžší kyvadlové lanovky nejen ve výrobním programu, ale také je realizoval. Vývoj zařízení podle požadavků trhu jde nepřetržitě dopředu. V současnosti leží těžiště nejen v optimalizaci spolehlivosti a komfortu pro zákazníky, ale také v energetické a nákladové efektivnosti. A tak bude tuto zimní sezónu uvedena do provozu sedačková lanovka v Golm/Montafon poháněná solární energií.
 

Seznam vybraných inovací, světových novinek a rekordů skupiny Doppelmayr od roku 2004 (k listopadu 2012)

1. První lanová dráha na přepravu automobilů (pro Volkswagen, závod Bratislava/SK)
2. První mobilní kabinová lanová dráha
3. Provoz kabinové lanové dráhy bez obsluhy (F)
4. Nejdelší lanové pole na světě; 8-MGD 2,5 km (Hailugou, Čína), 3S (trojlanová dráha) Kitzbühl/A
5. Nejvyšší 8-MGD na světě (4848 m, ledovec Dagu v Sečuánu, Čína)
6. Cena za inovaci udělená v roce 2004 spolkovou zemí Vorarlberg/A za systém RopeCon
7. Světová novinka: vyhřívání sedáků pro sedačkové lanové dráhy (Lech a Schröcken/A)
8. Světová novinka: otáčivé kabiny u oběžných lanových drah, Stuckli Rondo (Sattel/CH)
9. Světová novinka: „Obří kolo“ Galzigbahn, St. Anton/A
10. V Belgii uveden do provozu první Mountain Glider
11. Světová novinka: vyhřívání sedáků pro kabinové lanové dráhy (Ischgl a Zell am See/A)
12. Světová novinka: barevné kryty na sedačky (Sölden/A)
13. Světová novinka: sedačkové lanové dráhy - provedení vhodné zejména pro děti (Serfaus/A)
14. Opětovně nejdelší lanové pole na světě, více než 3000 m (Whistler Mountain, USA)
15. Světová novinka: první mobilní lyžařský vlek (Steibis, D)
16. Světový rekord: kyvadlová lanová dráha pro výstavbu elektrárny, Linth-Limmern/CH
17. Světová novinka: výškově přestavitelný rozběhový pás pro oběžné dráhy (Švýcarsko)
18. Různé novinky / inovace v oblasti klimatizace kabin lanových drah
19. Světová novinka: kombinovaná lanová dráha 8/10 CGD se dvěma nástupními smyčkami (Mayrhofen/A)
20. Různé rekordy a inovace při výstavbě nové lanové dráhy Gaislachkoglbahn 1+2 (Sölden/A)
21. Světová novinka: evakuační systém pro lanové dráhy 3S (Koblenz/Sölden)
22. Nejdelší kyvadlová lanová dráha světa (Armenie)
23. Světová novinka: evakuační systém pro oběžné lanové dráhy (Grasjoch, Montafon)
24. Další rekordy a inovace při výstavbě lanových drah 3S (Soči, RUS)