Jdi na obsah Jdi na menu
 


15místná kabinová lanovka na Chopok

Od tohoto zařízení se vyžaduje velká stabilita vůči větru. Zákazník se po starostlivém uvážení rozhodl pro 15místnou kabinovou lanovku. Ta svojí velkou váhou a dvojitým uchycením dobře odolává silnému větru.

Nově vyvinutá kabina Omega

chopok2.jpgDoposud se u těchto lanovkových systémů běžně používaly kónické typy kabin, které byly nahrazené novými Omega-IV-15-SI kabinami. V Jasné mají kabinu s deseti místy na sezení a pěti místy k stání.

 

 

 

 

 

 

 

15-MGD Kosodrevina - Chopok  
Přepravní kapacita 2800 osob/hod.
Doba jízdy 5,4 min
Jízdní rychlost 6,0 m/s
Počet kabin 34
Interval mezi vozy 19,3 s
Šikmá délka 1433 m
Výška horní stanice 2009 m
Převýšení 516 m
Počet podpěr 13
Pohonná stanice horní
Napínácí stanice dolní

 

Ing. Bohuš Hlavatý

Ing. Bohuš Hlavatý, předseda představenstva společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR): „Jasná se svými moderními lanovkami a 45 kilometry lyžařských sjezdovek řadí k prémiovým lyžařským oblastem Evropy. Plynule rozšiřujeme naši nabídku služeb, a to jak pro zimní, tak pro letní turismus. Ve Vysokých Tatrách provozujeme tři horské resorty – Tatranskou Lomnici, Starý Smokovec a Štrbské Pleso – a k tomu ještě „Tatralandii“, největší aquapark střední Evropy. V našich resortech nabízíme dohromady 2000 lůžek a máme několik restaurací, obchodů, obchodů s lyžařskými potřebami a lyžařských škol. Máme 1300 pracovníků a roční obrat 45 mil. eur, čímž jsme jedním z největších podniků v regionu. Když jsme v roce 2004 uvedli naše resorty do provozu, byla přepravní zařízení zastaralá, měla slabý výkon a byla často pro nepřízeň počasí mimo provoz.“ To se mezitím od základu změnilo. Společnost TMR postavila se společností Doppelmayr/Garaventa výkonné vleky, sedačkové lanovky, kabinové lanovky, funitel a pozemní lanovku ve Starém Smokovci.