Jdi na obsah Jdi na menu
 


Perličky z kuchyně Doppelmayra

31. 5. 2008

Je libo trochu adrenlinu mezi mraky? A potom třeba kabinovou saunou na kopec? Sklenici horké čokolády? To všechno můžete… s Doppelmayrem.

perlicky_003.jpg

Ať již na horách nebo v zábavním parku, nový produkt společnosti Doppelamyr Mountain Glider Vám poskytne úžasný zážitek. Senzační, do češtiny doslovně přeloženo „horský kluzák,“ byl v belgickém Wavre nedaleko Bruselu otevřen v červnu loňského roku. Rychlovýtah vyveze návštěvníky na 55 m vysokou startovací věž a odtud již letí 750 metrů dlouhou trasou při maximální rychlosti 74 kilometrů v hodině, zatáčkami, až 200 metrů dlouhými skluzy a vývrtkami vysoko nad stromy parku do cíle.

perlicky_006.jpgNa tomto Mountin Glideru se může proletět 800 osob za hodinu, ale pozor: zájem je tak obrovský, že i dvouhodinová fronta není žádnou výjimkou.

perlicky_008.jpg
Vývrtky mezi nebem a zemí – i to je Mountain Glider Vertigo.

Saunou na vrchol kopce? Nikoliv, nejedná se o překlep. Lanovou dráhu s odpojitelnými osmikabinami ve finském Ylläs si návštěvníci oblíbili nejen pro úžasný výhled a výborné lyžování. Přitahuje je sem kabina - sauna, kterou na přání zákazníka vyvinula a dodala spolu s celou technologií lanové dráhy společnost Doppelmayr. Kabina skutečně funguje jako plnohodnotná sauna a je vybavena kamny a vším ostatním, co k finskému relaxu náleží.

perlicky_009.jpg
8-MGD Ylläs je 2014 m dlouhá a má převýšení 429 m. Při rychlosti 6 m/sec přepraví 2000 osob v hodině.

 

perlicky_010.jpg
Kabina je vybavena vším, co k sauně náleží.

 

perlicky_001.jpg
Schokoladen Manufaktur Zotter ve štýrském Riegersburgu vyrábí exkluzivní čokolády: od hořké klasiky, přes ty s příchutí pomeranče nebo chilli, až třeba po bourbon. Pan Josef Zotter chtěl návštěvníky továrny překvapit něčím neobvyklým. A tak mu firma Doppelmayr dodala první lanovou dráhu na světě, přepravující čokoládu: visutá oběžná lanovka postavená v měřítku 1 : 10 je osazena šedesáti neodpojitelně uchycenými sedačkami. Návštěvníci si mohou podle libosti čokoládový nápoj ze sedačky vzít a vychutnat si ho. Pan Zotter je spokojen: jeho nápad servírovat čokoládu „on-line“ uvedl Doppelmayr do praxe vynikajícím způsobem.  

 

 

perlicky_004.jpg
„Čokoládová lanovka“ je 50 m dlouhá a má 60 sedaček. Při jízdní rychlosti 0,2 m/sec přepraví téměř 2600 čokoládových nápojů za hodinu.