Jdi na obsah Jdi na menu

Doppelmayr otevírá novou administrativní budovu

Tisková zpráva

Nová administrativní budova společnosti Doppelmayr je dokončená. Po výstavbě trvající 2,5 roku byla slavnostně otevřena v sobotu 10. června 2017 za účasti zemského hejtmana Markuse Wallnera, starosty obce Christiana Nattera, všech zaměstnanců a jejich rodin. Pro firmu je nová budova důležitým milníkem.

doppelmayr_neubaueroffnung_weissengruber_016.jpg

Od svého založení v roce 1893 se Doppelmayr trvale rozvíjel, počet zaměstnanců rostl a tím se i nároky na kancelářské prostory zvyšovaly. Tak došlo k tomu, že ještě před nedávnem sídlily části firmy na různých místech obce. V roce 2013 padlo rozhodnutí investovat do nové administrativní budovy. Koncem roku 2014 byl položen základní kámen a prakticky přesně o 2,5 roku později, 10. června 2017, byly kanceláře umístěné v bezprostřední blízkosti největších výrobních hal Hohe Brücke otevřeny. Téměř 450 pracovníků se sestěhovalo do moderní budovy, čímž bude zjednodušena a optimalizována interní komunikace. Michael Doppelmayr vidí novostavbu jako šanci: „Náš nový dům je pěkný obal, který naplníme nadšením pro lanovky, desetiletími zkušeností a kompetence a bezpodmínečným cílem poskytovat našim zákazníkům po celém světě ty nejlepší služby.“

doppelmayr_neubaueroffnung_weissengruber_001.jpg

Umístění budovy v areálu Hohe Brücke je ideální. Výborně dosažitelná je nejen pro ty, co přijíždějí po dálnici, ale i pro všechny cyklisty. Přizpůsobeny byly rovněž trasy několika linek autobusů.

Zemský hejtman ve svém proslovu vyzdvihl skutečnost, že impozantní novostavba splňuje nejvyšší designové nároky, a na její realizaci se z velké části podílely místní firmy.   

Fakta k administrativní budově Hohe Brücke společnosti Doppelmayr ve Wolfurtu

Investor:  Doppelmayr Immobilien GmbH
Architekt:  AllesWirdGut Architektur ZT GmBH, Wien
Adresa: Konrad-Doppelmayr-Strasse 1, Wolfurt
Rozloha pozemku:    cca 8000 m2
Celková plocha podlaží:   cca 27000 m2
Podlaží:        podzemní, přízemní, 5 nadzemních
Kapacita: 625 moderních pracovních míst